Hakkımızda:

 

B. Melike Sipahioglu:

 

1984 Ankara doğumluyum, çocukluk ve ergenliğim geçirdiğim sağlık sorunları ile mücadele ederek geçti.  7 yaşında açık kalp ameliyatı, 15 yaşında iken ise skolyoz (omur eğriliği) ameliyatı geçirdim. Ne mutlu ki Yoga ile de yine bu sağlık sorunları sayesinde tanıştım. Orta Doğu Teknik Üniversitesinde lisans öğrenimime devam etmekte iken artan sırt ağrılarım sonucu tanıştığım yoga yıllar içinde bedenimde ve zihnimde sağladığı faydalar sonucunda vazgeçilmezim oldu. 2004 yılında Pınar Enginsu ile başlayan yoga yolculuğumda derinleşmek için attığım ilk adım, 2009 yılında aldığım Ashtanga yoga eğitmenlik eğitimi oldu. 2010 yılında Yogaşala Ankara'da düzenlenen ilk 200 saatlik Yoga Uzmanlığı programını tamamlayarak Yoga Alliance RYT-200 sertifikasını aldım. Aynı dönemde asistanlık yaptığım skolyoz yogası dersleri sayesinde benzer rahatsızlıklar yaşayan kişilerle çalışma fırsatı buldum. Daha sonra ise 100 saatlik Prenatal (Hamile) Yoga Uzmanlığı programını (P-RYT 100) tamamladım. Edindiğim bilgiler ve düzenli uyguladığım yoga çalışmaları huzurlu, sağlıklı ve enerjik bir hamilelik dönemi geçirmeme yardımcı oldu. 2013 yılının Mart ayında kızım Maya’ nın dünyaya gelmesi ile ise yeni bir dünyanın kapıları ben, ailem ve arkadaşlarım için açılmış oldu. Birikimlerimi, deneyimlerimi yeni anneler ile paylaşma sorumluluğu ve arzusu ise 2014 yılının son aylarında Maya Stüdyonun temellerini atılmasına sebep oldu. Şuan bu amaç ile Maya Stüdyo’ da hatha, vinyasa, prenatal, skolyoz  ve YogaKids çatısı altında 2015'de Gail Boorstein Grossman'dan eğitimini aldığım çocuk yogası derslerine eğitmenlik ve program koordinatörlüğü yapıyorum.     

 

 

 

İpek Yılmaz

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesinde MBA yaptım. Takip eden yıllarda, yoğun geçen iş hayatını sürdürürken başladı yoga ile tanışıklığım. Önceleri sadece   pratikler  yaparak fayda sağladığım yoga çalışmalarımı, yaklaşık onuncu yılın sonunda derinleştirmeye karar verdim. 2012 yılında başlayarak yurtiçinde ve yurt dışında pekçok değerli hocalarla çalıştım. Sean Corn, Godfrey Devereux, Cat Alip Dougles,  Kathryn Budig, Elena Brower, Stephanie Snyder, Sienna Sherman, Konstantinos  Charantiniotis ile çeşitli workshoplar; Gaby Agis & Ursula Stricker ile  Skinner Releasing Technique ; 2015  Advayta Yoga: Zeynep Aksoy & David Cornwell ile 200h eğitmenlik eğitimi; yine 2015  Tara Judelle & Scott Lyons: Embodied Flow TM   100h “Foundations”  ve    100h Advanced ”Body” Modülleri; 2015 Türkiye  HIS Federasyonu Yoga Antrenörlüğü Onay ve Belgesi;  2015 Leonid Soboleff ile Craniosacral Terapi / 1.Seviye Eğitimi; 2016 yılında Carlos Pomeda ve Zeyneb Uras ile “Yoga Philosophy-Tantric Approach”; 2016  Tara Judelle & Scott Lyons: Embodied Flow TM   100h  Advanced”Mind” Modülü, 2016 Richard Rosen ile “Pranayama Techniques” ve yine 2016 yılında Jason Crandell ile “Advanced TT Renewal”eğitimlerine katıldım. Yoga benim için önce bedenimi tanıma, sonra bedenle  zihin bütünlüğünü keşfetme, bu yolda yaratıcı olma, araştırma, deneyimleme ve paylaşma hali. Yoga insan olma sanatı, hayata daha hassas yaklaşma, şükran duyma, hayat sevincini ve neşesini yakalama, insanları anlama, kendine değer verme bilinci, tek kaynağa ulaşmadaki yolculuk... bitmeyen bir araştırma, inceleme, sorgulama, keşif  ve gözlem yapma halidir. Eğitmenliğime Embodied FlowTM  çatısı altında meditasyon, nefes ve asana pratiği bütünlüğünde devam etmekteyim.

 

 

 

Şule Yalçın Açıl

 

1976 Ankara doğumluyum. 1995 yılında Hacettepe Büro Yönetimi ikinci öğretime kayıt yaptırmam ile birlikte benim için yoğun ve stresli olan iş yaşamı başlamış oldu. 2009 yılında bir arkadaşım sayesinde tanığıdım yoga ile hayatımın akışı değişti. Yaklaşık bir yıl sonra Yoga Şala’da Pınar Canko ile 40 saatlik bir eğitim ile başlayan eğitmenlik yolculuğuma, evlilik ve doğum süreçleri ile ara verdim. Haziran 2015’te Advayta Yoga, Zeynep Aksoy ve David Cornwell birlikte Yoga Alliance 200 Saatlik Yoga Eğitimimi tamamladım. Eğitimi tamamladığım tarihte kurumsal hayata veda etme kararını aldım. Nisan 2016’ta Zeynep Aksoy’un Ankara’dakiYoga Alliance 200 Saatlik Yoga Eğitmenlik programında asistanlık yaptım. Haziran 2015 tarihinden beri özel ve grup derslerinde Vinyasa ve Hatha Yoga Eğitmenliği yapmaktayım.

 

 

 

 

 

 

 

Bugay Turhan

 

1998 ‘de ODTÜ’yü bitirdikten sonra kurumsal hayatın koşturmacasında 2001 yılında yoga ile tanıştım. 2011 yılında bu tanışıklık beraberliğe, 2015 yılında da yaşam şekline dönüştü. Tüm bu yıllar boyunca ABD, Arjantin, Avustralya, Avusturya ve Belçika’da bir değişik yoga türlerinde dersler aldım. Yoganın hiza anlayışı içeren eğitimleri yerine kişinin fiziksel durumuna saygı duyan, esnek ve estetik bir çalışmadan öte nefes ve meditasyon ile enerjimizin rahat akmasına destek olan bir sistemde yapılması gerektiğine inandığım için 2016 yılında 200 saatlik Zeynep Aksoy & David Cornwell Hocalık Eğitimini alıp, Yoga Alliance ve Independent Yoga Network Uluslararası Yoga Eğitmenliği sertifikasını almaya hak kazandım. Yoganın enerjitik bir sistem ve tüm yaşamı içeren bir bütün olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden derslerim öğrenciyi zorlamadan bedeni ile uyum içinde gündelik hayatında da etkilerini hissedebileceği nefes ve meditasyon çalışmaları da içeriyor. Nefesin beden ile tanışması için.. Beden, zihin ve ruh bütünlüğü için..

 

 

 

 

Zeynep İncir 

 

Hayatım boyunca inanarak yapabileceğim şeylerin peşinden koştum. İki üniversite bitirdim, bir çok eğitime katıldım, sertifikalar aldım. Ben hala da öğrenciyim. Sürekli öğrenmek ve inandığım bilgiyi paylaşmak, sıkça yön değiştiriyormuş gibi görünen hayatımın en önemli odağı.
Yoga ile ilk tanıştığımda oyunculuk yapıyordum. Bedenimle ilgili yeni keşifler yapmamı sağlayan ve nefes kontrolümü çok hızlı bir şekilde geliştiren yoga ile aradığımı bulmuştum. Parçası olduğum tiyatro topluluklarıyla yaptığımız beden çalışmalarına yogayı katarak bu mucizeyi ilk fırsatta paylaşmaya başladım.
Yoga pratiğim derinleştikçe, aldığım felsefe eğitiminin de desteğiyle asanaların arkasında yatan binlerce yıllık yoga felsefesini keşfetmeye başladım. Artık yoga eğitmeni olarak  donanımlanmamın zamanı geldiğinde Bali'de Yoga Allience onaylı 500 saatlik eğitmenlik eğitimini tamamladım. Bali'de geçirdiğim süre boyunca dünyaca ünlü yoga üstatlarıyla çalışma fırsatı yakaladım. Türkiye'ye döndüğümden beri yoganın incelikli bilgeliğini herkes deneyimlesin diye birçok farklı ortamda dersler veriyorum.
 
 

 

Lüal Karatay1981 Ankara doğumluyum. 9 yaşında Türkiye'nin radikal müzisyenlerinden birisi olan Can Atilla ile başlayan piyano eğitimi yolculuğum, müziğin organik yapısını, kültürle ilişkilerini, yüzyıllar süren gelişim ve değişimlerini incelemek ve anlamak için Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Anabilim Dalı’nda lisans eğitimimi tamamladım. Lisans yıllarımda özel piyano dersleri vermeye başladım. Kısa süreli olarak “Yamaha Erken Müzik Eğitimi” programı ile ilgilenip; 4 – 7 yaş arası çocuklarla grup dersleri yaptım. Kendim için yaptığım en güzel şeylerden birisi dediğim yoga ile 2007 yılında tanışmam; ilgilendiğim konularda her zaman daha çok bilgi sahibi olma hevesim beni Yoga Eğitmenliği serüvenine attı. Böylelikle YogaŞala Ankara'da düzenlenen ilk Yoga Alliance'e bağlı 200 saatlik Yoga Eğitmenliğini tamamladım. Çocuklara yeni pencereler açma heyecanım yogada da kendisini gösterdi ve ilk olarak Aylin Tokcan'dan daha sonra da YogaKids çatısı altında Gail Boorstein Grossman'dan çocuk yogası eğitimi aldım. Halen özel piyano derslerimin yanı sıra Vinyasa ve Çocuk Yogası Eğitmenliği de yapmaktayım.

 

 

 

Nihal Aybalık

 

1964 Artvin doğumluyum. 36 yaşındayken erken menopoz teşhisiyle beraber bir arayışa girdim. 4 yıllık arayışımın ardından yogayla ilk kez 2004 yılında tanıştım. İlk derse girip çıktıktan sonra, “İşte benim aradığım buydu!” dedim ve bir daha yogayı bırakmadım. 

2010 yılında Yoga Alliance onaylı Yoga Şala Pınar Canko  200 saatlik Yoga Teacher Training, 2013 yılında Berivan Aslan Sungur 200 saatlik YİN Yoga Teacher Training, 2014 yılında Zeynep Aksoy & David Cornwell ile Teacher Training ve  Eser Mutlu ile Kahkaha Yoga Terapi sertifikalarını aldım. Ayrıca Pınar Canko ile skolyoz yogası, Zühal Özyurt ile Kundalini, Berra Serter ile Yin Yoga, Instıtute of Yoga Sciences & Research Yoga Terapi, Müfit Tosyalı’dan Temel Akupreşür gibi workshoplara katıldım.

 

 

 

Diyetisyen Aslıhan Güray

 

Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunuyum. Eğitim hayatım boyunca çocuk sağlığı , gebe ve emzikli beslenmesi ,obezite tedavisi, sporcu beslenmesi, ağırlık kontrolü ve hastalıklarda tıbbi beslenme gibi çeşitli konularda çalışmalar yaptım. İlgi alanlarım ; sporcu beslenmesi ve ağırlık yönetimidir. Eğitim hayatımdan bu yana çeşitli bilimsel kongre ve sempozyumlara katıldım.

Ekim 2015 tarihinden itibaren Maya Stüdyo ailesine katıldım. Yoganın sağladığı ruhsal ve fiziksel sağlığı doğru beslenme programıyla desteklemeyi amaçlamaktayım. Danışanlarıma kişisel diyet programları düzenlemekteyim. Ayrıca stüdyoda gebelikte beslenme, anne sütü ve çocuk beslenmesi gibi konularda eğitimler vermekteyim .